ekologiczne źródła światła LED
Strona główna » Odbiór zużytego sprzętu

Promocje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Cennik

Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Odbiór zużytego sprzętu

Zgodnie z art. 37 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. 2015 poz. 1688):

  1. Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
  2. Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.
  3. Dystrybutor prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.
  4. Dystrybutor jest obowiązany do umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży informacji w zakresie, o którym mowa w ust. 1–3. Dystrybutor udostępniający na rynku sprzęt za pomocą środków porozumiewania się na odległość jest obowiązany do przekazania tych informacji w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi, w szczególności na stronie internetowej lub w formie komunikatu.

 

W związku z powyższym, dokonując u nas zakupu, można do nas zwrócić stary, zużyty sprzęt tego samego rodzaju i przeznaczenia, co zakupiony sprzęt. Sprzęt niewielkich rozmiarów (którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm) może być również zwrócony w każdej chwili, za darmo, do dowolnego, dużego sklepu stacjonarnego (o powierzchni wynoszącej co najmniej 400 m2).

Uwaga! Zużytego sprzętu nie wolno umieszczać łącznie z innymi odpadami. Powinien on trafić do zakładu przetwarzania, który prowadzi demontaż zużytego sprzętu oraz przygotowuje go ponownego użycia. Nie wolno samodzielnie dokonywać demontażu takiego sprzętu. Może on zawierać potencjalnie niebezpieczne dla środowiska i dla zdrowia ludzi substancje, mieszaniny oraz części składowe. Zakład przetwarzania otrzymuje zużyty sprzęt z gospodarstw domowych za pośrednictwem podmiotów zbierających zużyty sprzęt. Dlatego kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska poprzez ponowne wykorzystanie zużytego sprzętu i recyklingu oraz ograniczenie powstawania odpadów ma postawa zwykłych użytkowników sprzętu w gospodarstwach domowych.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu